Autentificare






Parola uitata?
Utilizator nou? Creare cont
DREPT PDF Imprimare E-mail

INDRUMATOR DE CREDITE - CONF. UNIV. DR. ADUCOVSCHI DANIELA

ANUL UNIVERSITAR 2010/2011

Studentii Facultatii de Drept sunt rugati sa completeze cererile de inscriere la ed. fizica pentru acest an universitar cat mai repede pentru a se putea constitui grupele. 

IN ANUL UNIVERSITAR 2009-2010, STUDENTII FACULTATII DE DREPT SE POT LAUDA CU O PRODIGIOASA ACTIVITATE SPORTIVA, MATERIALIZATA  PRINTR-O SERIE DE REZULTATE REMARCABILE:

Disciplina

Competiţia

Rezultate

Student/ţi

BADMINTON

·           Cupa Bobocilor

·           Cupa Universităţii

Locul I

Locul I

Iosif Mihai

BurlacuTudor,  AN II

BASCHET

 

·           Fete-Campionatul Universităţii

 

·           Streetball – Campionatul Universitatii

 

 

·           Hexagonul Facultăţilor de Drept – Iaşi

 

 

 

 

 

·           Campionatul Universitar pe Bucureşti

 

 

 

·           Campionatul Naţional Universitar Alba - Iulia

 

 

 

 

·           Băieţi-Campionatul Universităţii

 

 

 

·           Campionatul Universitar pe Bucureşti

 

 

 

 

 

·        Cupa Bobocilor

 

 

 

 

 

·        Campionatul Universitar

·        Cupa Sport Arena Streetball

Locul IV

 

 

Locul II

 

 

 

Locul V

 

 

 

 

 

 

Locul III

 

 

 

 

Locul III

 

 

 

 

 

Locul II

 

 

 

Locul II

 

 

 

 

 

 

 LOCUL I


 

 

Locul IV

Echipe inscrise: Drept, Matematica, Lb. Straine, Litere, Geografie

Echipe inscrise: Drept I, Drept II,  Litere,  Matematica,

 

Chirila Paula, an III, Conachi Andra, an II, Robu Cristina, an III,  Wiessman Ingrid, an II,  Garpasan Denisse, an I,  Nica Andreea, an I, Mocanu Georgiana, an I

 

-         din echipa reprezentativa:

Chirila Paula an III, Conachi Andra an II, Garpasan Denisse, an I

 

·       Aceeaşi echipă.

Au fost prezente: U. Cluj-Napoca, U. Bucureşti, UMF Timişoara, U. Alba-Iulia, ASE Bucureşti, U. Iaşi

Echipe: Drept, Jurnalism, Matematica, St. Politice, T eologie Ortodoxa

 

Din echipă: Negreanu Sergiu, an I, Ionescu  Dan, an I, Ioniţă Decebal, an I, Dragomir Vlad, an I, Crăciun Bogdan, an IV, Florea Mihai, an IV, Rigu Andrei, anul IV.

 

 

 

 

Aceeaşi echipă de la CUB

·        Este o competiţie ce se desfăşoară pe toată perioada verii

 

BODY BUILDING

·           Campionatul Universităţii la ”Strongest Man”

Locul III

Gubici Bogdan, an I,

Din 12 candidaţi

DANS SPORTIV

·        Campionatul Universităţii

 

Locul I

 

 

Şovăială Ionescu Nicolae, an I - din 150 concurenti.

·        Face parte din echipa reprezentativă de dans sportiv a UB. împreună cu Chiriac Ioana, anul I.

·        Au participat  cu demonstraţii de salsa, cha-cha, bachata şi vals vienez la Targul Educaţiei, Campionatul  UB, Festivalul National de Dans Polidansfest ”Gineta Stoenescu”, Finalele Cupei Universităţii

FOTBAL

·           Cupa Bobocilor

 

 

 

·           Campionatul  Universităţii

·           Hexagonul Facultăţilor de Drept – Iaşi

 

Locul III

 

 

 

Locul III

 

 

Locul VI

Echipe: Geografie, Filosofie, Istorie, T. Ortodoxă, Lb. Străine, Ad. şi Afaceri, Matematica, Fizică, Jurnalism, Sociologie, Drept

- 14 echipe participante

Echipele: fac. de Drept din Bucureşti, Iaşi, Craiova, Sibiu, Cluj-Napoca, Timişoara

Echipa: Sfircea Ovidiu, Sin Ionuţ, an I, Fifoiu Mihai, an II, Ioniţă Bogdan, Furculiţă Vasile, Gorgoi Cristian, an III, Busea Alin, Mărunţelu Vladimir, Manole Daniel, an IV.

INOT

·         Campionatul Naţional Universitar – Municipiu

 

 

 

 

 

 

 

·         Campionatul Naţional Universitar

-         Piteşti

 

 

 

 

 

 

 

 

Locul III

 

Locul VII

 

Locul II

 

Locul IV

 

 

 

Locul III

 

Locul III

 

Locul III

 

Locul VI

 

 

Locul III

 

Locul III

Participanţi: UNEFS, Spiru Haret, U. Ecologică, A. De Poliţie, U. Construcţii, UMF, U. Bucureşti, ASE, Titu Maiorescu, UPB.

 

 

 

 

 

Roescu Daniel, an I – 66m fluture

Idriceanu Andrei, an I – liber, 66 m

Hănescu Irina, an I, 66m fluture

Hănescu Irina, an I, 66m spate

 

Hănescu Irina, an I, 100m spate

Hănescu Irina, an I, 4x50 mixt

Hănescu Irina, an I, 4x50 liber

Roescu Daniel, an I, 100m fluture

 

Roescu Daniel, an I, 4x50 mixt

 

Roescu Daniel, an I, 4x50 liber

GIMNASTICA

·         Cupa Bobocilor

Locul II

·        Din echipa:

Barbu Maria Mădălina, Nedelea Elena, an I

ŞAH

·         Campionatul Universităţii - Băieţi

 

·         Campionatul Naţional Universitar – Iaşi

·         Hexagonul Facultăţilor de Drept – Iaşi

 

 

Locul I

 

 

In primii 10

 

 

Locul II

Borzea Tudor Călin, an IV – din 21 studenţi ai UB

S-au calificat: Manea Anca, an II, Borzea Tudor Călin, an IV,

 

Manea Anca, an II

TENIS

·           Campionatul Bobocilor

 

·           Cupa Fair-play dublu mixt

 

·           Turneul Universitar Bucureşti

 

Locul I  

 

 

Locul III

 

 

 

 

 

Locul III

Goidescu Daniel, an I

-         Din 16 concurenţi

Goidescu Daniel, Drept I-  Avram Ioana (Lb. Stăine) – din 16 perechi

 

Chirilă Silvia, an II

TENIS DE MASĂ

·           Cupa Bobocilor

 

 

 

·           Cupa Facultăţii de Drept

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

·           Hexagonul Facultăţilor de Drept

·           Cupa Universităţii

 

 

Locul II

Locul III

Locul IV

 

Locul I

 

Locul II

 

Locul III

Locul IV

 

 

 

Locul I

 

Locul III

Locul II

Musi Mihai, an I

Manole Mihăiţă, an I

Sin Ionuţ, an I  - din 32 studenţi

Mehedinţu Octavian, an I

Musi Mihai, an I

 

Sin Ionuţ, an I –

Dimitriu Andrei, an IV -  din 13 studenţi

 

Manole Mihăiţă, an I

 

 

Dogot Mariana, an III

Manole Mihăiţă, an   I- din 32 studenţi şi 10 studente

 

KARATE

·           Campionatul Naţional Universitar

 

 

 

 

 

·       Campionatul Universităţii

Locul I

 

 

 

 

 

Locul I

 

Locul I

Cristian Georgiana, an II, kumite cat. 55 kg

-Din 50 de sportivi din 15 universităţi

Cristian Georgiana, an II, kumite open

 

Blănaru Cezar, an II,

-         Din 47 studenţi din toată Universitatea

VOLEI

·        Campionatul Universităţii

 

 

 

·           Campionatul Universitar pe Bucureşti

Locul IV

 

 

 

 

 

Locul IV

-         Din 8 echipe: Sociologie, Istorie cu Matematică, Lb. Străine, Litere, Geografie, Psihologie, Combinată, Drept

-         Cu echipa reprezentativă a UB din care face parte

Enache Ana-Maria, an III

  • REZULTATE CUPA FAC. DE DREPT - TENIS DE MASA- click aici!
  • HALL OF FAME 2009-2010! Smile

  •  MANOLE MIHAITA, AN I - LOCUL I LA HEXAGONUL FAC. DE DREPT, IASI;
  • - LOCUL II LA CUPA UNIVERSITATII LA TENIS DE MASA, EDITIA 2010.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 DOGOT MARIANA, ANUL III - LOCUL III LA CUPA UNIVERSITATII - TENIS DE MASA, 2010.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 CUPA FACULTATII DE DREPT - TENIS DE MASA:
LOCUL I - MEHEDINTU OCTAVIAN, ANUL I;
LOCUL II - MUSI MIHAI, ANUL I;
LOCUL III - SIN IONUT, ANUL I.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 MOROGAI ANA, ANUL III- LOCUL I LA CUPA FACULTATII DE DREPT LA TENIS DE MASA.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 SOVAIALA IONESCU NICOLAE, ANUL I - LOCUL I LA CAMPIONATUL UNIVERSITAR DE DANS SPORTIV;
 
- COMPONENT AL ECHIPEI UNIVERSITATII BUCURESTI DE DANS SPORTIV ALATURI DE CARE A PARTICIPAT LA NUMEROASE DEMONSTRATII SI FESTIVALURI SPORTIVE.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 BURLACU TUDOR, ANUL II (tricou albastru) - LOCUL I LA CUPA UNIVERSITATII - BADMINTON;
 
Couldn't make connection 2.