CAMPIONI UNIVERSITARI 2010

Miercuri, 19.05.2010, a fost o zi importanta pentru toti cei care s-au implicat cu entuziasm si daruire pe parcursul intregului an universitar in activitatea de Educatie fizica si sport- profesori si studenti deopotriva...

In fata sutelor de colegi care au venit  sa-i aplaude si sa-i felicite, premiantii de la toate disciplinele sportive care fac parte din oferta DEFS, au urcat pe podiumul gloriei sportive, primind cupe si medalii de CAMPIONI UNIVERSITARI!

Clic aici pentru a mari poza.
Clic aici pentru a mari poza.
Clic aici pentru a mari poza.
Clic aici pentru a mari poza.
Clic aici pentru a mari poza.
Clic aici pentru a mari poza.
Clic aici pentru a mari poza.
Clic aici pentru a mari poza.
Clic aici pentru a mari poza.
Clic aici pentru a mari poza.
Clic aici pentru a mari poza.
Clic aici pentru a mari poza.
Clic aici pentru a mari poza.
Clic aici pentru a mari poza.

Campionii nu au ramas datori celor prezenti si le-au oferit momente de excelenta artistico-sportiva, demonstrand astfel ca isi merita cu prisosinta laurii de invingatori. 

In timp ce pe terenul de fotbal finalistii Cupei Universitatii incercau prin mijloace proprii Cool(cei de la Fac. de Geografie, printr-o buna orientare in teren... studentii de la Matematica, printr-o interesanta geometrie a paselor...) sa-si adjudece titlul de anul acesta, pe terenul 2 se dadea startul primei editii a concursului "Strongest Man". Cei inscrisi nu au precupetit niciun efort, facand risipa de energie si etalandu-si puterea in ineditele probe: buturuga, flip roata gigant, proba fermierului, tras auto etc. La fel de demne de lauda sunt si eforturile d-lui prof. Dumitrescu Remus care au dus la organizarea si desfasurarea acestui concurs in cele mai bune conditii.

Ca de fiecare data, demonstratiile oferite de echipele de majorete si de gimnastica aerobica, pregatite de doamnele profesoare Ganciu Mihaela, Stoica Alina, Sakizlian Monica, Encutescu Daniela - au animat atmosfera si au redat cadrul atat de placut  si de reconfortant al activitatilor desfasurate in cadrul Departamentului de Educatie Fizica si Sport al Universitatii Bucuresti. 

La fel de atractive si de antrenante au fost si momentele dansante oferite de studentii pregatiti de colegii nostri Aducovschi Daniela si Mihaiu Costin. Suntem siguri ca  sufletul spectatorilor a fost in deplina consonanta cu ritmul muzicii si al miscarilor dansatorilor, caleidoscopul de dansuri latino pe care acestia ni l-au oferit facandu-i pe cei din tribuna sa se destinda si sa uite de proximitatea sesiunii... Laughing

Rabdarea publicului care a ramas pana la sfarsitul demonstratiilor a fost rasplatita de o parada a ceea ce inseamna conditie fizica desavarsita - armonie fizica, forta, mobilitate si suplete, echilibru - oferita de practicantii de karate, indrumati de dl. prof. Lestaru Marius.

Clic aici pentru a mari poza.
Clic aici pentru a mari poza.
Clic aici pentru a mari poza.
Clic aici pentru a mari poza.
Clic aici pentru a mari poza.
Clic aici pentru a mari poza.
Clic aici pentru a mari poza.
Clic aici pentru a mari poza.
Clic aici pentru a mari poza.
Clic aici pentru a mari poza.
Clic aici pentru a mari poza.
Clic aici pentru a mari poza.
Clic aici pentru a mari poza.
Clic aici pentru a mari poza.
Clic aici pentru a mari poza.
Clic aici pentru a mari poza.
Clic aici pentru a mari poza.
Clic aici pentru a mari poza.
Clic aici pentru a mari poza.
Clic aici pentru a mari poza.
Clic aici pentru a mari poza.

MULTUMIRI TUTUROR PARTICIPANTILOR SI CELOR CARE AU CONTRIBUIT LA BUNA DESFASURARE A ACESTOR DEMONSTRATII SPORTIVE!

STUDENTII DIN TRIBUNE SUNT ASTEPTATI LA ANUL SA FIE  EI INSISI PROTAGONISTII UNOR MOMENTE CEL PUTIN LA FEL DE FRUMOASE SI DE ATRACTIVE CA CELE PREZENTATE DE COLEGII LOR CAMPIONI! Wink

BAFTA IN SESIUNE!

COLTUL CAMPIONILOR! Cool

 DANS SPORTIV

LOCUL I

MARIN GEORGIANA – FAC. DE PSIHOLOGIE,  ANUL III

CILTAN ANDRADA – FAC. DE ADM. SI AFACERI-MARKETING, ANUL I

ATOFANEI MIHAELA – FAC. DE SOCIOLOGIE, ANUL I

SOVAIALA IONESCU NICOLAE – FAC. DE DREPT, ANUL I

LOCUL II

MAXIM ANDREEA – FAC. DE GEOGRAFIE, ANUL II

RAICU LORENA COSMINA – FAC. DE ADMINISTRATIE SI AFACERI, ANUL II

TOTILCA IOAN BOGDAN – FAC. DE MATEMATICA INFORMATICA, ANUL I

LOCUL III

CHICOS BOGDAN – FAC. DE MATEMATICA INFORMATICA, ANUL I

 INOT

Locul I (F) – HANESCU IRINA, FAC. DE DREPT, ANUL I (100m spate)

Baieti:

Locul I (100m fluture) – ROESCU DANIEL, FAC. DE DREPT, ANUL I

Locul I(100m bras) –STANCIU ADRIAN, FAC. DE LITERE, ANUL III

Locul I (100m spate) – FERARU CATALIN, FAC. DE ADM. SI AFACERI, ANUL I

Locul I (100m liber) – IDRICEANU ANDREI, FAC. DE DREPT, ANUL II

Locul II (100m fluture) – SANDU DAN, FAC. DE DREPT, ANUL III

Locul II (100m spate) – RADU DANIEL, FAC. DE SOCIOLOGIE, ANUL I

Locul II (100m bras) – RADEA MIRCEA, FAC. DE GEOGRAFIE, MASTER

Locul II (100m liber) – PARASCHIV ANDREI, CREDIS, ANUL II

Locul III (100m liber) – URCAN GRATIAN, FAC. DE STIINTE POLITICE, ANUL II

   CULTURISM

LOCUL I - VÎJIACU GEORGIANFAC. DE LIMBI STRĂINE, ANUL I

LOCUL II – GRAUR BOGDAN PETRU – FAC. DE TEOLOGIE ORTODOXA, ANUL I

LOCUL III – TECSA CIPRIAN – FAC. DE TEOLOGIE BAPTISTA, ANUL III

 STRONGEST MAN

LOCUL I – DELEANU SERGIU- FAC. DE GEOLOGIE, ANUL I

LOCUL II – SIMION SILVIU- FAC. DE GEOGRAFIE, ANUL I

LOCUL III – GUBICI BOGDAN – FAC. DE DREPT, ANUL I

 BASCHET BAIETI

LOCUL I -  FACULTATEA DE STIINTE POLITICE

LOCUL II - FACULTATEA DE DREPT

LOCUL III - FACULTATEA DE JURNALISM SI STIINTELE COMUNICARII

 TENIS DE MASA

BAIETI

LOCUL I – PRAJICA ADRIAN, FAC. DE GEOGRAFIE, ANUL I

LOCUL II – MANOLE MIHAITA- FAC. DE DREPT, ANUL I

LOCUL III – BOROMIZA MARIAN – FAC. DE FIZICA, ANUL II

FETE

LOCUL I – BARASCU RALUCA- FAC. DE GEOGRAFIE, ANUL I

LOCUL II – MAGAON MONICA – FAC. DE LIMBI STRAINE, ANUL I

LOCUL III – DOGOT MARIANA – FAC. DE DREPT, ANUL III

 SAH

LOCUL I – BORZEA TUDOR- FAC. DE DREPT, ANUL IV

LOCUL II – SERBANESCU RADU – FAC. DE DREPT, MASTER I

LOCUL III – DAVIDESCU OVIDIU – FAC. DE FILOSOFIE, ANUL I     

 HANDBAL BAIETI

LOCUL I – FAC. DE GEOGRAFIE

LOCUL II – FAC. DE GEOLOGIE

LOCUL III – FAC. DE ADM. SI AFACERI +FAC. DE MATEMATICA

HANDBAL FETE

LOCUL I – FAC. DE ADM. SI AFACERI + FAC. DE SOCIOLOGIE

LOCUL II – FAC. DE GEOGRAFIE + FAC. DE MATEMATICA

LOCUL III – FAC. DE LITERE + FAC. DE LB. STRAINE + FAC. DE PSIHOLOGIE